khoshnegaryazd@gmail.com
/
03537265952
طراحی و ساخت انواع تندیس و لوح تقدیر

طراحی و ساخت انواع تندیس و لوح تقدیر

تندیس و لوح تقدیر دو محصول می باشند که می توانند به صورت جداگانه و یا با هم برای تقدیر و قدر دانی از یک شخص یا مجموعه مورد استفاده قرار بگیرند.

تندیس و لوح تقدیر هر دو دارای کاربرد یکسانی بوده و این موضوع باعث شده تا شرکت هایی که در امر طراحی و تولید تندیس فعالیت داشته، در امر چاپ و تهیه لوح تقدیر نیز فعالیت کنند.

بدین ترتیب خدمات خود را تکمیل کرده و این موضوع باعث می گردد تا مشتری رضایت بیشتری از آنها داشته و این مسئله باعث افزایش تعداد مشتریان یک مجموعه می شود.
تندیس و لوح تقدیر از جمله محصولاتی به شمار می روند که باید بسیار خاص و شیک باشند. هر چه شرکت های تولید کننده بتوانند تندیس و لوح تقدیر را با کیفیت بالا و زیبایی بیشتری تولید کنند، در ادامه راه به موفقیت های بیشتری می رسند.
این موضوع به خاطر افزایش سود حاصل از فروش تندیس و لوح تقدیر می باشد . زیرا با فروش بیشتر و افزایش رضایت مشتری و جذب آنها، می توان از رقبای خود پیشی گرفت.
بدین ترتیب شرکت های تولید کننده تندیس و لوح تقدیر را با بهترین کیفیت تولید و روانه بازار می کنند تا هم به سود مشتری و هم به سود خود شرکت باشد.تندیس چیست؟
تندیس به محصولی اطلاق می شود که می توانند باعث شوند یک شخص، گروه و یا سازمان از یک فرد یا افراد مشخصی تقدیر و تشکر کنند.
از مهمترین تندیس هایی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند، می توان به تندیس جشنواره فیلم فجر اشاره کرد. تندیس ها معمولا یک شکل خاص یا نماد مشخصی را دارند و در موارد کمی از متن در تندیس استفاده می شود.
شرکت های تولید کننده تندیس و لوح تقدیر معمولاانواع تندیس را از مواد مختلفی تهیه و تولید می کنند. این موضوع باعث می شود تا بتوان تندیس هایی با کیفیت های مختلف و قیمت های متفاوت در بازار پیدا کرد.
این موضوع باعث می شود تا همه اقشار از تندیس و لوح تقدیر استفاده کرده و تبدیل به محصولاتی کاربردی و مفید باشند. تندیس می تواند یک هدیه فراموش نشدنی به شمار برود، زیرا همیشه در ذهن افراد باقی می ماند. بهتر است در هنگام سفارش تندیس و لوح تقدیر ، متن یا لوگوی مورد نظر با دقت انتخاب شود. تندیس می تواند آرم یا لوگو و یا هر چیز دیگری باشد.

لوح تقدیر چیست؟
لوح تقدیر به یک متن چند خطی که بر روی کاغذ یا مقوا چاپ شده اطلاق می شود. لوح تقدیر می تواند بیانگر سپاس و تشکر از زحمات چند ساله یک شخص برای یک سازمان یا نهاد باشد.
بدین ترتیب هر چه شکیل تر و زیبا تر باشد، ارزش معنوی آن بیشتر می گردد. لوح تقدیر از جمله محصولاتی به شمار می رود که در ابعاد بسیار مختلف قابل تولید هستند.این موضوع باعث می شود تا همه افراد بتوانند لوح تقدیر مناسب را تهیه و از آن استفاده نمایند.
لوح تقدیر دارای ارزش معنوی بسیار زیادی بوده و ارزش مالی آن زیاد نمی باشد. بدین ترتیب شرکت ها و سازمان های مختلف با تولید و اهدای این محصول به کارکنان خود، کاری ارزشمند و در عین حال مقرون به صرفه را انجام داده اند.
به همین خاطر شرکت های بسیار زیادی در سراسر دنیا تندیس و لوح تقدیر را با جنس های مختلف تولید و روانه بازار می کنند. این شرکت ها معمولا تنوع در محصول از نظر کیفیت و قیمت را رعایت کرده تا بتوانند میزان رضایت مشتریان خود را افزایش داده و از طرفی دیگر حجم فروش خود را نیز افزایش دهند.
 
متریال مورد استفاده برای ساخت تندیس و لوح تقدیر
برای ساخت انواع تندیس و لوح تقدیر می توان از مواد و متریال بسیار مختلفی استفاده کرد. در انتخاب مواد و متریال مورد نیاز برای ساخت تندیس و لوح تقدیر می بایست کیفیت کار و قیمت تمام شده آن مورد بررسی قرار بگیرند.
در صورتی که نیاز به محصول با کیفیت و گران قیمتی باشد، می توان از مواد و متریال فلزی همچون طلا، نقره، برنج و… برای ساخت تندیس و لوح تقدیر استفاده شود.
در صورتی که نیاز به محصولاتی بسیار شیک و زیبا و در عین حال دارای قیمت مناسب می باشد، می توان از مواد و متریالی مانند ام دی اف، پلکسی گلاس، شیشه و… استفاده کرد.
در ساخت تندیس ها و لوح های تقدیر و برای حکاکی بر روی آنها از برش لیزری و برش سی ان سی که با استفاده از دستگاه های برش CNC انجام میشوند کمک میگیرند.هر کدام از این مواد و متریال دارای مزایا و معایبی بوده که بر اساس نیاز مشتری می توان از همه آنها به صورت تکی و یا ترکیبی قابل استفاده هستند.

انواع تندیس و لوح تقدیر را می توان از متریال مختلف به صورت ترکیبی نیز تولید و روانه بازار کرد. البته باید قیمت و کیفیت کار به نحوی باشند که بتوان از آنها استفاده مطلوب و مناسبی داشت.

کاربرد انواع تندیس و لوح تقدیر
تندیس و لوح تقدیر از جمله محصولاتی هستند که استفاده های بسیار مختلفی می توان از آنها کرد. برای مثال یک مدیر مدرسه می تواند برای تقدیر از دانش آموزان ممتاز مقداری لو تقدیر با متن مناسب تهیه نموده و آن را به دانش آموزان ممتاز بدهد.
این کار باعث می شود تا دانش آموزان ممتاز شوق بیشتری برای ادامه کار پیدا کنند و از طرفی دیگر نیز سایر دانش آموزان هم تلاش کنند تا خود را به لیست دانش آموزان ممتاز اضافه کنند.مشابه همین کار را یک شرکت یا سازمان می تواند برای کارکنان خوب و وظیفه شناس خود انجام بدهد. از طرفی دیگر تندیس ها را می توان برای جشنواره ها و یا زمانی که شخصی از یک سازمان یا شرکت جدا شده به عنوان یادبود مورد استفاده قرار داد.
تندیس ها معمولا آرم یا لوگویی بوده که می تواند یک سازمان یا شرکت را معرفی نماید. بدین ترتیب می توان به این نتیجه رسید که تندیس و لوح تقدیر استفاده های بسیار متنوع و زیادی داشته و این موضوع باعث می شود که نیاز به این محصولات در جامعه حس گردد.
این امر باعث شده تا شرکت های معتبری برای تولید و عرضه این محصولات دست به کار شوند.
 شما میتوانید نمونه های تندیس و لوح های تقدیر را در صفحه نمونه کار ها مشاهده نمایید. برای مشاهده کلیک کنید.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
دریافت اخبار

ثبت در خبرنامه