khoshnegaryazd@gmail.com
/
03537265952

برج ایفل به دو صورت rgb | ساده

موجودی انبار :
640 بازدید
تماس بگیرید

ماکت برج ایفل | فروش به صورت تکی و عمده | جهت خرید عمده با شماره تماس 09212736566 تماس حاصل فرمائید.

خرید محصول
تعداد نظرات : 0
کد : 136603
برج ایفل به دو صورت rgb | ساده
برج ایفل به دو صورت rgb | ساده
برج ایفل به دو صورت rgb | ساده
لطفا تماس حاصل فرمائید.
تماس بگیرید تومان
خرید محصول
توضیحات کامل
دیدگاه ها

ماکت برج ایفل
برج ایفل (Tour Eiffel) برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است. ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته‌ شده‌ ترین بناهای معماری در جهان است.
ساخت برج در سال ۱۸۸۷ آغاز و در سال ۱۸۸۹ به پایان رسید. در آغاز برج برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد ولی پس از ساخت این بنا مورد قبول همگان واقع نشد و ۳۰۰ نفر که در بین آنها می‌توان از امیل زولا،گی دو موپاسان، شارل گارنیه و هم چنین الکساندر دوما نویسنده شهیر فرانسوی نام برد، به ساخت آن شدیداً اعتراض نمودند. این سازه قرار نبوده که دایمی و همیشگی باشد.
ساخت ایفل
ساخت ایفل دو سال و دو ماه طول کشید. ۸۵۰ نفر در ساخت آن کار کرده‌اند. این برج از ۱۸ هزار و ۳۸ قطعه ساخته شده است و برای اتصال آن‌ها از ۲ و نیم میلیون پیچ مهره و میخ پرچ استفاده شده است. ارتفاع برج ۳۲۴ متر است که در زمان خود مرتفع‌ترین برج جهان بوده است. وزن برج ایفل بیش از ۱۰ هزار تن است که ۷ هزار و ۳۰۰ تن آن فولاد است.
این برج به مدت ۴۱ سال تا زمان بهره‌برداری از ساختمان کرایسلر در نیویورک در سال ۱۹۳۰، به عنوان بلندترین برج جهان شناخته می‌شد. این برج مانند برج پیزا یکی از آثار توریستی اروپا است.
نام برج از نام سازنده‌اش گوستاو ایفل گرفته شده است. گوستاو ایفل، مهندس معمار پروژه ای بود که در آن قرار بود فرانسوی ها کانالی را در پاناما بسازند. این پروژه با شکست فجیع روبرو شد و شهرت گوستاو نیز به شدت خدشه دار شد.


اگر علاقه‌مند به خرید ماکت برج ایفل هستید، می توانید ماکت این شاهکار معماری فرانسه را از فروشگاه اینترنتی خوشنگار خریداری نمایید.


نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 
دریافت اخبار

ثبت در خبرنامه